برج گالاتا در استانبول

گالاتا نام سابق محله Karaköy در استانبول است که در ساحل شمالی شاخ طلایی قرار دارد. این منطقه توسط چندین پل که از شاخ طلایی عبور می کنند، به منطقه تاریخی فاتح متصل می شود که مهم ترین آنها پل گالاتا است.

برج گالاتا برجی 9 طبقه ای به ارتفاع 66 متر، که یکی از شناخته شده ترین، قدیمی ترین و بلندترین برج های سنگی در جهان که ارتفاع آن از سطح دریا 35 متر است.

بخش فوقانی برج با کلاهک مخروطی شکلک

که به عنوان برج دیدبانی برای ردیابی آتش استفاده می شد، اندکی تغییر یافت.

قلعه گالاتا

بالکن پانوراما، که بالاترین ردیف پنجره ها را احاطه کرده است، باریک است، در برابر آب و هوا باز است، و برای افرادی که از ترس از ارتفاع (acrophobia) رنج می برند توصیه نمی شود.

از مهم ترین دلائلی که همه گردشگران و توریست ها به این برج میروند رفتن روی بالکن و قدم زدن در اطراف نوک برج و لذت بردن از منظره 360 درجه شهر میباشد.

بر روی سکو این برج شما می توانید با غذا دادن به مرغان دریایی با آرامش خاطر به صدای مرغان دریایی هم گوش دهید.

قلعه گالاتا

این برج یکی از بهترین مکان های ترکیه می باشد اگر به دیدن آن رفتید دوربین عکاسی فراموش نکنید.

همچنین از بالا برج گالاتا بسیاری از مناطق دیدنی شهر از جمله، ایا صوفیه، مسجد سلطان احمد و شاخ طلایی که نیمه آسیایی و اروپایی استانبول را از هم جدا می کند قابل مشاهده می باشد.

مسافران و گردشگران به هنگام بازیدید از این برج میتوانند از امکانات داخل برج مانند کافه و رستوران های مدرن و سنتی استفاده کنند.رستوران ها در طبقه نهم برج هستند.

قلعه گالاتا

آیتا تراول

عضویت در خبرنامه