بازشدن مرز های فیلیپین به روی گردشگران

1400-08-30

مقام‌های فیلیین اعلام کردند به زودی مرزهای این کشور را به روی گردشگران واکسینه‌شده کشورهای مشخصی باز خواهند کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سی ان ان، دپارتمان گردشگری فیلیپین روز گذشته اعلام کرد مقام‌های فیلیپین به دنبال بازگشایی مرزهای این کشور به روی گردشگران کاملا واکسینه‌شده‌ای هستند که قصد دارند از «کشورهای سبز» به فیلیپین سفر کنند.

بر این اساس، فقط گردشگرانی که واکسن‌های مورد تایید سازمان غذا و داروی فیلیپین یا سازمان بهداشت جهانی را دریافت کرده‌اند امکان ورود به این کشور را خواهند داشت.

در حال حاضر ۴۴ کشور و منطقه در فهرست سبز مسافرتی فیلیپین قرار دارند که از میان آن‌ها به چین،‌ ژاپن و هند می‌توان اشاره کرد. ایالات متحده آمریکا در این فهرست قرار ندارد.

گردشگری ۱۷.۸ درصد از تولیدات ناخالص داخلی فیلیپین در سال ۲۰۱۸ را دربرگرفته بود. اغلب این گردشگران را مسافرانی که از آسیا و بخصوص کره جنوبی سفر کرده بودند تشکیل می‌دادند.

در مجموع روند بازگشایی صنعت گردشگری در آسیا محتاطانه بوده است. در این قاره تایلند، با وجود برنامه «سندباکس پوکت» نخستین کشوری بود که اقدام به ازسرگیری فعالیت‌های حوزه گردشگری کرد. حالا چند کشور دیگر در این منطقه همچون کامبوج، کره جنوبی و سنگاپور نیز اقدامات محتاطانه‌ای را برای پذیرش گردشگران واکسینه‌شده از کشورهای مشخصی اتخاذ کرده‌اند.

در فیلیپین تاکنون بیش از ۲.۸ میلیون مورد ابتلا و ۴۶,۴۲۲ مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از زمان شیوع این ویروس به ثبت رسیده است.

آیتا تراول

عضویت در خبرنامه